Kvalifikované fasádne zatepľovacie systémy na zateplenie domu s polystyrénom EPS, grafitovým polystyrénom a izolačným jadrom z minerálnej vlny spĺňajú požiadavky európskeho systému ETICS. Pomocou našich zatepľovacích systémov, ktoré spĺňajú stále prísnejšie európske energetické požiadavky na budovy, je možné dosiahnuť prekvapivú obnovu a výrazné úspory nákladov na energie. Pre naše systémy zateplenia domu ponúkame kompletný sortiment systémových doplnkov, z ktorých je Masterplast Group  známy ako 3. najväčší európsky výrobca sklotextilnej mriežky.

Prvky tepelnoizolačných systémov na zateplenie domu
Dôležitosť zateplenia domu je mimoriadna. Správne pripravená izolácia fasády má hneď niekoľko výhod:

Znižujú sa náklady na vykurovanie
Energetické hodnotenie budovy sa zlepšuje
Nehnuteľnosti sa stávajú hodnotnejšie a predajnejšie
Dom je čoraz ekologickejší
Výskyt plesní je minimalizovaná
Aby takýto tepelnoizolačný systém zateplenia domu dobre fungoval, musí byť zostavený zo správnych prvkov. Ide o tieto prvky:

Izolačné dosky
Lepidlo
Sklotextilné mriežky
Farbiace materiály (základný náter, omietka, fasádna farba)
Fasádne profily a hmoždinky
Typy tepelnoizolačných systémov pre zateplenie domu
Existuje niekoľko druhov fasádnych tepelnoizolačných systémov. Názov dostali podľa typu použitých tepelnoizolačných dosiek. Najbežnejšie používané fasádne zatepľovacie systémy sú:

Grafitový EPS tepelnoizolačný systém
Zatepľovací systém z minerálnej vlny
Zatepľovací systém EPS
Každý typ zateplenia domu má svoje výhody. Zateplenie domu z EPS polystyrénu je najrozšírenejší na Slovensku, preto na jeho obstaranie jednoducho nájdeme dodávateľa.

Zateplenie domu grafitovým EPS poskytuje o 15% účinnejšiu tepelnú izoláciu ako tradičný systém EPS. Môže byť ideálny na zateplenie pasívnych domov. Okrem toho môže byť veľmi užitočný, ak z dôvodu nedostatku miesta nie je možná tradičná tepelná izolácia EPS.

Zateplenie domu z minerálnej vlny má tiež vynikajúce výhody. Vďaka vynikajúcim zvukovo izolačným vlastnostiam minerálnej vlny je zateplenie domu pomocou minerálnej vlny perfektnou voľbou pre tých, ktorí žijú na hlučných miestach. Pomocou minerálnej vlny je možné vybudovať prakticky protipožiarny tepelnoizolačný systém, ktoré predstavuje vynikajúce riešenie aj pri prísnejších predpisoch ochrany pred požiarom.